VAULTER VAULTER

Girl’s Pole Vault Middle School – Athletic.net

1. 8 Allyn Tyer 11′ 4.00 TX Wilson (Haslet) Meet of Champions Mon, Apr 7
2. 8 Rachel Hiebel 10′ 0.00 MI CETL Green CETL Meet 3 SENIORS Tue, May 13
3. 8 Kaylee Payne 9′ 6.00 TX Wilson (Haslet) Meet of Champions Mon, Apr 7
8 Annalea Black 9′ 6.00 ID YMCA Team Idaho YMCA Middle School Regional Championship Sat, May 24
5. 8 Morgan Gray 9′ 4.00 WV Winfield Hurricane Trophy Invitational Fri, Apr 25
8 Mikayla Marvin 9′ 4.00 NE O’Neill Nebraska Championship Meet Sat, May 17
7. 8 Nichole King 9′ 0.00 TX Graham Graham J.H. Relays Thu, Mar 6
8 Amalie Brewer 9′ 0.00 TX Glen Rose Hamilton JH Relays Fri, Mar 21
Rachel Hyvl 9′ 0.00 TX Williams JH Championships Wylie/LJ/RW/Allen/RC Thu, Apr 3
Savannah McKenzie 9′ 0.00 TX Williams JH Championships Wylie/LJ/RW/Allen/RC Thu, Apr 3
8 Livia Walberer 9′ 0.00 MI CETL Green CETL Meet 2 SENIORS Thu, May 8
8 Myah Kelly 9′ 0.00 MI Corunna Playmakers MS Honor Roll Thu, May 29
13. 8 Kalista Ross 8′ 9.00 OR North Bend Middle School Statewide Championships Sat, May 31
14. 8 Sierra Knight 8′ 7.00 TX Lifegate Christian FEAST Patriot Middle School Meet Sat, Apr 12
7 Jane Hughes 8′ 7.00 TX Brentwood Christian FEAST Patriot Middle School Meet Sat, Apr 12
16. 8 Mary Piercy 8′ 6.00 TX Trinity Springs Chisholm Trail Thu, Mar 20
8 Mackenzie Blackburn 8′ 6.00 TX Trinity Springs Chisholm Trail Thu, Mar 20
Garrett Collier 8′ 6.00 OK Woodward South Western Conference Tue, Apr 22
Shannon Riley 8′ 6.00 WV Winfield Jimmy Johns Invitational Thu, May 1
8 Eryn Ricker 8′ 6.00 OR Sisters District Track Meet Middle School Tue, May 13
21. 8 Maren Garnett 8′ 3.00 TX Spearman District 1-2A JH meet Sat, Apr 5
8 Sailor Hutton 8′ 3.00 OR Harbor Lights Siuslaw vs. Bandon, Coquille, Driftwood Fri, Apr 11
8 Leigh Jahnke 8′ 3.00 NE West Point-Beemer Nebraska Championship Meet Sat, May 17
7 Jordyn Fiddelke 8′ 3.00 NE Ravenna Nebraska Championship Meet Sat, May 17
25. 6 Summer Knight 8′ 1.00 TX Lifegate Christian FEAST Patriot Middle School Meet Sat, Apr 12
26. 8 Maddie Ellis 8′ 0.00 TX Keller Medlin Relays Thu, Mar 6
8 Raqual Pizana 8′ 0.00 TX Wilson (Haslet) Zone #2 Meet Thu, Mar 27
Sierra Gunter 8′ 0.00 TX Williams JH Championships Wylie/LJ/RW/Allen/RC Thu, Apr 3
8 KD McCloy 8′ 0.00 TX Spearman District 1-2A JH meet Sat, Apr 5
8 Marissa Harcrow 8′ 0.00 NE York Seward Triangular Tue, Apr 15
7 Deja Wills 8′ 0.00 IL Evans Warrior Invite Sat, Apr 19
8 Popi Vorias 8′ 0.00 MI Mill Creek (Dexter) Dexter vs Ypsilanti Mon, Apr 21
Levi Glover 8′ 0.00 OK Elgin Western Conference Tue, Apr 22
8 Peyton Fiedler 8′ 0.00 NE Chase County Sutherland JH Invite Wed, Apr 23
8 Abbie Barber 8′ 0.00 IL Gillespie Macoupin County Track Meet Mon, Apr 28
8 Shelby Brunner 8′ 0.00 WA Cashmere Chelan-Cashmere-Orchard-Pioneer Tue, Apr 29
8 Addi Hays 8′ 0.00 MO Holy Rosary LMS Bulldog Relays Sat, May 3
8 Taylour Schoene 8′ 0.00 MO Vienna Cuba Invitational Mon, May 5
7 Olivia Casper 8′ 0.00 NE Heartland Sutton Jr. High Track Invite Mon, May 5
8 Brooklyn Fiddelke 8′ 0.00 NE Ravenna ALC Junior Rebel Tue, May 6
8 Ali Smith 8′ 0.00 NE Ord ALC Junior Rebel Tue, May 6
8 Paisley Sipes 8′ 0.00 MI Saugatuck Bangor relays Thu, May 8
8 Elisabeth Cotton 8′ 0.00 MI Gladwin Huskie Middle School Relays Fri, May 9
8 Kealy Hill 8′ 0.00 WY Twin Spruce East Classic – Best of the Best Tue, May 13
8 Kira Harvey 8′ 0.00 WA Bickleton KCAA MS League Meet Thu, May 15
7 Jenna See 8′ 0.00 KS Weskan WKLL JH Meet Fri, May 16
7 Paige Baird 8′ 0.00 KS Northern Valley WKLL JH Meet Fri, May 16
8 Alyssa German 8′ 0.00 MI Belding Ionia MS Invitational Fri, May 16
8 Faith Korte 8′ 0.00 MI Mill Creek (Dexter) Bedford vs Dexter Mon, May 19
Ciera Weber 8′ 0.00 MI Fowler Playmakers MS Honor Roll Thu, May 29
51. 8 Jamie Anderson 7′ 9.00 OR Marshfield Marshfield vs. Riley Creek, Reedsport, and Powers Fri, Apr 11
7 Khaley Aguilar 7′ 9.00 OR Marshfield Coquille Valley School Thu, Apr 24
8 Sadie Carr 7′ 9.00 NE Heartland Sutton Jr. High Track Invite Mon, May 5
7 Kaeli Ramos 7′ 9.00 OR Siuslaw Far West District Meet Wed, May 7
8 Jordan Lau 7′ 9.00 WA Quincy Chelan/Foothills/Eastmont/Quincy Tue, May 13
8 Justice Bettenhausen 7′ 9.00 NE West Point-Beemer Nebraska Championship Meet Sat, May 17
8 Brianna Valenzuela 7′ 9.00 NE Cozad Nebraska Championship Meet Sat, May 17
Rylee Kosmicki 7′ 9.00 NE Centura Nebraska Championship Meet Sat, May 17
Sydney Grudzinski 7′ 9.00 NE Centura Nebraska Championship Meet Sat, May 17
8 Ellie Crouch 7′ 9.00 NE Horizon Nebraska Championship Meet Sat, May 17
61. 8 Hope Havenstein 7′ 7.00 KS Riley County Washington Co. JH Thu, Apr 3
7 Brynn Jackson 7′ 7.00 TX Texas Military Institute FEAST Patriot Middle School Meet Sat, Apr 12
6 Scout Wilson 7′ 7.00 TX San Antonio Christian FEAST Patriot Middle School Meet Sat, Apr 12
8 Kimberlynn Burk 7′ 7.00 MI Hanover Horton Napoleon vs Hanover-Horton Mon, May 5
65. 8 McKenzie Blackburn 7′ 6.00 TX Trinity Springs Gene Pike Thu, Feb 27
8 Jaiden Pickering 7′ 6.00 TX Trinity Springs Gene Pike Thu, Feb 27
8 Stephanie Barron 7′ 6.00 TX Trinity Springs Chisholm Trail Thu, Mar 20
8 Alex Castillo 7′ 6.00 TX Travis (Irving) IISD Middle School City Meet Mon, Mar 24
8 Sophie Betzhold 7′ 6.00 TX Argyle Decatur Relays Tue, Mar 25
7 Cassie Russell 7′ 6.00 TX Graham Decatur Relays Tue, Mar 25
7 Riley Patterson 7′ 6.00 TX White Deer JH Panhandle Relays Thu, Mar 27
8 Gabi Goecke 7′ 6.00 OH Spencerville Spencerville Triangular Mon, Mar 31
8 Kaiden Grigsby 7′ 6.00 OH Spencerville Spencerville Triangular Mon, Mar 31
8 Ali Grona 7′ 6.00 TX Fredericksburg District 27-3A Middle School Meet Fri, Apr 4
8 Katie Egerton 7′ 6.00 WA Oroville Okanogan Highland Jamboree Thu, Apr 17
8 Emily Uzzle 7′ 6.00 MO Owensville Hermann Middle School Tue, Apr 22
8 Kennedy Reeser 7′ 6.00 MO Union Hermann Middle School Tue, Apr 22
Dylan Woodruff 7′ 6.00 OK Elgin Western Conference Tue, Apr 22
Victoria Due 7′ 6.00 OK Elgin Western Conference Tue, Apr 22
8 Grace Farmer 7′ 6.00 MO Southern Boone County Linn Invitational Fri, Apr 25
8 Annie Gerber 7′ 6.00 KS Horace Good Holcomb MS Invitational Fri, Apr 25
7 Schuylar Hatton 7′ 6.00 MO Centralia Boone County Relays 4/25/2014 Fri, Apr 25
8 Abby Dalton 7′ 6.00 OR Crook County Crook County Middle School Wed, Apr 30
8 Rachel Foster 7′ 6.00 MO St. Pius X Clark MS Relays Fri, May 2
8 Erica Klenke 7′ 6.00 MO Pacific Pacific Relays Sat, May 3
7 Jadyn Shipman 7′ 6.00 OH Mount Gilead COAL Championships Sat, May 3
6 Emily Larsen 7′ 6.00 WY Cody Burlington Middle School Sat, May 3
7 Kayla Stibley 7′ 6.00 WY CY Wheatland Middle School Track Meet Sat, May 3
7 Sajaj Hull 7′ 6.00 WY CY Wheatland Middle School Track Meet Sat, May 3
7 Je’anna Wegner 7′ 6.00 MO Camdenton Cuba Invitational Mon, May 5
Gabriella Janke 7′ 6.00 WI Athens Stratford Junior High Invitational Mon, May 5
7 Bridget Sisco 7′ 6.00 NE Aquinas Catholic Aquinas Invite Mon, May 5
8 Payton Ethridge 7′ 6.00 MI Chippewa Hills CSAA Chip Hills vs Lakeview Tue, May 6
8 M Scott 7′ 6.00 MO Camdenton Downtown Optimist Relays Tue, May 6
8 Chaylee Lowry 7′ 6.00 KS Northern Valley Logan JH Invite Thu, May 8
8 Cheyenne McVay 7′ 6.00 NE Gothenburg Cozad Invite Thu, May 8
8 Shelby Coates 7′ 6.00 MI Coleman Huskie Middle School Relays Fri, May 9
8 Kiarah Horn 7′ 6.00 MI Madison Madison Middle School Invitational Sat, May 10
7 Brooke Friese 7′ 6.00 WA Willapa Valley Sub-League- Ocosta: NB, WV, Tah, Wish Mon, May 12
8 Morgan Banker 7′ 6.00 MO Gentry Columbia City Relays MS Tue, May 13
8 Alexis Gale 7′ 6.00 MI Hart WMC Middle School Conference Meet Wed, May 14
7 Alexi Most 7′ 6.00 WA Ocosta League Championships Thu, May 15
8 Andrea Russell 7′ 6.00 MT Utterback NMSAA Divisional Meet Sat, May 17
8 Kelly Moodry 7′ 6.00 WY Sage Valley NE District Track & Field Championships Sat, May 17
8 Anna Zowada 7′ 6.00 WY Sheridan NE District Track & Field Championships Sat, May 17
8 Aubrey Scott 7′ 6.00 ID Rigby YMCA Middle School Regional Championship Sat, May 24
7 Emma Clark 7′ 6.00 ID Melba YMCA Middle School Regional Championship Sat, May 24
108. 7 Grace Hodel 7′ 3.00 WA Willapa Valley Raymond, Nas, Oc, SB, WV, Wishkah Wed, Apr 2
8 Kat Freudenthal 7′ 3.00 TX Shelton Metroplex MS Championships Week 2 Thu, Apr 24
8 Shay Kuykendall 7′ 3.00 ID Orofino Twin River League Championships Tue, May 6

IMG_5881

Leave A Comment